Nauka rozpoczyna się od Sesji Wprowadzającej. Jest to niezobowiązujące spotkanie z instruktorem, podczas którego uczestnicy dowiadują się jak prawidłowo prowadzić obserwacje, jakie są podstawy Modelu Creighton oraz w jaki sposób pomaga on w leczeniu niepłodności metodą NaProTechnologii. Sesja Wprowadzająca ma na celu przekazanie wiedzy, dzięki której uczestnicy mogą zdecydować, czy chcą rozpocząć program spotkań z instruktorem, rozłożony w czasie na przestrzeni roku. Pełne szkolenie obejmuje Sesję Wprowadzającą oraz 8 indywidualnych spotkań z instruktorem.

Harmonogram spotkań wygląda następująco:

harmonogram-spotkan

Każde spotkanie poświęcone jest innym zagadnieniom. Początkowo instruktor wprowadza użytkowników w terminologię zapisywania obserwacji, by mogli „mówić tym samym językiem”. Podczas pierwszych spotkań prezentowany jest również zestaw fotografii i obrazów, który ułatwia porównywanie własnych objawów z przykładami. Instruktor analizuje poszczególne wskaźniki płodności (długość fazy poPEAKowej, obecność plamienia przedmiesiączkowego, długość cyklu śluzowego, występowanie brązowego krwawienia po miesiączce i in.) oraz ocenia ich związek z ryzykiem występowania takich zaburzeń, jak poronienia, torbiele jajnika, ciąża pozamaciczna czy niepłodność. Z biegiem czasu para nabiera pewności w prowadzeniu obserwacji, a spotkania z instruktorem stają się rzadsze. Każde spotkanie indywidualne trwa ok. 1,5 godziny.

W przypadku trudności z poczęciem dziecka, po 2-3 miesiącach spotkań indywidualnych z instruktorem, para rozpoczyna wizyty u lekarza – konsultanta medycznego NaProTechnology®, z którym współpracuje Centrum Fertilita. Korzystając z „bazy danych”, jaką są obserwacje dokonywane według Modelu Creighton, lekarz posiada większą wiedzę na temat płodności danej pary i może szybciej postawić trafną diagnozę i podjąć ukierunkowane leczenie. Kolejne spotkania z instruktorem odbywają się równolegle do wizyt lekarskich.

Jeśli niepokoją Was objawy występujące w przebiegu cyklu miesiączkowego lub jesteście zainteresowani rozpoczęciem leczenia niepłodności z pomocą NaProTechnologii, zapraszam do rozpoczęcia cyklu spotkań indywidualnych w Centrum Troski o Płodność Fertilita w Płocku. Jako instruktor zapewniam pomoc w rozwiązywaniu wątpliwości pojawiających się w trakcie procesu nauki. Spotkania odbywają się w przyjaznej atmosferze, zapewniającej poczucie bezpieczeństwa.