Model Creighton to propozycja dla kobiet w każdym okresie życia rozrodczego. Z metody mogą korzystać nie tylko małżeństwa, ale również pary narzeczeńskie planujące założenie rodziny lub osoby samotne, chcące monitorować swoje zdrowie ginekologiczne. Model Creighton może być stosowany zarówno w trakcie starań o zajście w ciążę, jak i podczas czasowego odkładania poczęcia dziecka. Jest skuteczną metodą zarówno dla kobiet, u których występują cykle regularne, jak i dla tych, które miesiączkują w nieregularnych odstępach czasu. Jeżeli karmisz piersią i zastanawiasz się nad tym, kiedy powróci Twoja płodność, ta metoda również jest dla Ciebie. Model Creighton może być stosowany także po odstawieniu antykoncepcji. Jeżeli doświadczyłaś poronienia, prowadzenie obserwacji pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie, kiedy nadejdzie najlepszy czas na ponowne staranie się o dziecko. Model Creighton jest z powodzeniem wykorzystywany również przez kobiety w okresie premenopauzy, gdy cykle zwykle stają się nieregularne.

Modelu Creighton jest szczególnie pomocny dla par niepłodnych lub z obniżoną płodnością. Na kartach obserwacji prowadzonych pod okiem instruktora, bardzo szybko można dostrzec „sygnały alarmowe” wskazujące na ryzyko poronienia lub występowanie nieprawidłowego poziomu hormonów. Wiele spośród występujących zaburzeń można wyleczyć, stosując odpowiednie oddziaływania farmakologiczne lub chirurgiczne, zgodnie z zasadami NaProTechnologii.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat własnego zdrowia ginekologicznego i rozpocząć niezwykłą przygodę poznawania języka swojego ciała, zapraszam na Sesję Wprowadzającą.